XXII Niedziela Zwykła – 03.09.2017 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię.

 

 1. Dzisiaj z racji pielgrzymki Ruchu Światło-Życie Paweł wraz młodzieżą będzie uczestniczył w uroczystościach w Rokitnie.

 

 1. W poniedziałek zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę św. z okazji rozpoczęcia roku szkolnego o godz. 8.00. W Kolonii Laski Msza św. także o godz. 8.00. Z tej racji nie będzie Eucharystii o godz. 9.00.

 

 1. U progu roku szkolnego zachęcamy uczniów do skorzystania z sakramentu pojednania – codziennie od godz. 17.30. W Kolonii Laski spowiedź w Niedzielę od godz. 08.30.; w Starym Żaganiu około godziny 10.00.

 

 1. W środę o godz. 17.00 spotkanie Rady Kościoła w Kolonii Laski, a po Mszy św. wieczornej spotkanie nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.

 

 1. W czwartek nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich o godz. 17.30. Spotkanie Przyjaciół Paradyża oraz Wspólnoty Krwi Chrystusa po Mszy św. wieczornej.

 

 1. Spotkanie Rady Kościoła w Starym Żaganiu w czwartek o godz. 17.00.

 

 1. W piątek święto Narodzenia NMP. W czasie każdej Mszy św. odmówimy ”Akt poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi”. Po wieczornej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa ziaren i nasion oraz spotkanie zelatorów Róż Różańcowych.

 

 1. Róże Różańcowe zachęcamy do udziału w pielgrzymce z okazji święta MB Różańcowej i Jubileuszu Objawień Fatimskich do Rokitna w sobotę 010.2017 r. Wyjazd o godz. 7.00 z parkingu „Tesco”. Zapisy w zakrystii.

 

 1. W sobotę – rocznica poświecenia kościoła katedralnego w Gorzowie Wlkp., prosimy o modlitwę w intencji odbudowy naszej katedry.

 

 1. Po wakacjach wracamy do spotkań parafialnych grup formacyjnych: Kandydatów na ministrantów, lektorów i ministrantów zapraszamy w sobotę o godz. 11.00. Schola dziecięca, Oaza Dzieci Bożych, Oaza młodzieżowa i Schola młodzieżowa – rozpoczną spotkania w połowie września. Przyjaciele Paradyża i Wspólnota Krwi Chrystusa – w pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. wieczornej. Oaza Rodzin, Caritas oraz Apostolstwo Pomocy Duszom Czyścowym zachęcają do udziału na drodze indywidualnego kontaktu. Od następnego wtorku po Mszy św. wieczornej ks. Jędrzej rozpocznie w cyklu dwutygodniowym katechezy biblijne o Dekalogu.

 

 1. Chór „Magnificat” pod kierownictwem P. Edwarda Bajona ćwiczy w środy o godz. 19.00.

 

 1. Spotkanie Rady Parafialnej we wtorek 12 września po Mszy św. wieczornej.

 

 1. 14 września w Święto Podwyższenia Krzyża o godz. 18.00 ks. bp diecezjalny T. Lityński będzie przewodniczył uroczystości poświęcenia odnowionego Grobu Bożego. Po Mszy św. procesja światła z trzema stacjami Kalwarii Żagańskiej, zakończona  poświęceniem i otwarciem dla kultu Kaplicy Grobu Pańskiego.

 

 1. Informujemy, że uroczystość I Komunii św. zaplanowana jest w kościele parafialnym 20.05.2018, w Kolonii Laski 13.05.2018. Rodziców pragnących przygotować w naszej parafii swoje dzieci do sakramentu I Komunii św. lub bierzmowania zapraszamy na spotkania indywidualne w domu parafialnym od 4 do 12 września w godz. od 18.00 do 20.00 oraz w godzinach czynnej kancelarii parafialnej.

 

 1. W pierwszy piątek na Dom Samotnej Matki w Żaganiu zebraliśmy 300 zł.

 

 

 1. Dziękujemy za wszelkie gesty pomocy i ofiary złożone na rzecz naszej parafii, a Różom Różańcowym za troskę o czystość naszej świątyni.

 

 1. Życzymy wszystkim błogosławionej Niedzieli.

ks. Jarosław Stoś – proboszcz