XXIII Niedziela Zwykła 04.09.2016 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię.

 

 1. Pierwszego września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny w czasie Mszy św. w Żaganiu oraz w Kolonii Laski. Dziękujemy za ten znak wiary i ufności w Boże błogosławieństwo w zdobywaniu wiedzy i mądrości.

 

 1. Wszystkie dzieci u progu roku szkolnego zapraszamy do skorzystania z daru sakramentu pojednania – każdego dnia od godz. 17.30 w kościele parafialnym. W Kolonii Laski spowiedź w Niedzielę od godz. 08.30.; w Starym Żaganiu w czwartek od godz. 16.00.

 

 1. Dzisiaj z racji pielgrzymki Ruchu Światło-Życie księża Jędrzej i Paweł wraz młodzieżą uczestniczą w uroczystościach w Rokitnie.

 

 1. Wraz z zakończeniem wakacji wracamy do spotkań parafialnych grup formacyjnych: Kandydatów na ministrantów zapraszamy w sobotę o godz. 11.30. Lektorzy i ministranci – sobota o godz. 12.00. Schola dziecięca – sobota godz. 14.00. Oaza Dzieci Bożych – sobota o godz. 12.30. Oaza młodzieżowa – piątek o godz. 18,00. Przyjaciele Paradyża i Wspólnota Krwi Chrystusa – każdy pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. wieczornej. Oaza rodzin, Caritas oraz Apostolstwo Pomocy Duszom Czyścowym zachęcają do udziału na drodze indywidualnego kontaktu. Od najbliższego wtorku po Mszy św. wieczornej ks. Jędrzej rozpocznie cykl katechez biblijnych. Pierwsza z nich zatytułowana jest: „Od stworzenia do wygnania z raju”. Kolejne katechezy kręgu biblijnego będą się odbywały w co drugi wtorek, czyli w I i III wtorek miesiąca. Zapraszamy wszystkich do zapoznania się i do uczestnictwa w naszych parafialnych grupach pogłębienia wiary.

 

 1. Parafialny chór „Magnificat” ćwiczy pod kierownictwem P. Edwarda Bajona w każdą środę o godz. 19.00.

 

 1. Po Mszy św. wieczornej w środę zapraszamy na spotkanie zelatorów Róż Różańcowych. Wszystkich uczestników Róż Różańcowych zachęcamy do udziału w pielgrzymce z okazji święta Matki Bożej Różańcowej do Sanktuarium Maryjnego w Rokitnie w Niedzielę 02.10.2015 r. Wyjazd o godz. 7.00 z parkingu „Tesco”. Koszt 35 zł. O zapisy prosimy w zakrystii.

 

 1. W czwartek obchodzimy święto Narodzenia NMP. Po wieczornej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa ziaren i nasion. W piątek, w święto rocznicy poświecenia kościoła katedralnego w Gorzowie Wlkp., prosimy o modlitwę w intencji Kościoła diecezjalnego.

 

 1. W pierwsze piątki, w Roku Miłosierdzia, staramy się wesprzeć Dom Samotnej Matki w Żaganiu. W ostatni piątek na ten cel zebraliśmy 370 zł.

 

 1. Od 5 września wznowiła swoją działalność świetlica Caritas. Zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych od godz. 14.00 do 17.00.

 

 1. Kancelaria parafialna czynna będzie we wtorki i czwartki od 16.00 do 17.30.

 

 1. Informujemy, że uroczystość I Komunii św. zaplanowana jest w kościele parafialnym 21.05.2017, w Kolonii Laski 14.05.2017 i w Starym Żaganiu 11.06.2017 r.

 

 1. W przyszłą Niedzielę prosimy raz jeszcze o pomoc w zebraniu środków na wymianę głównej skrzynki elektrycznej w kościele poprzez ofiarę do puszek po Mszy św. Dokumentacja techniczna tej inwestycji czeka już na zatwierdzenie w Urzędzie Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

 

 1. Informujemy, że w przyszłym tygodniu zostanie zainstalowany przez firmę Rduch profesjonalny system do wyświetlania tekstów pieśni z oprogramowaniem zawierającym 4 tys. pieśni. Pragniemy w ten sposób zachęcić do jeszcze pełniejszego uczestnictwa w liturgii poprzez piękno śpiewu.

 

 1. Dziękujemy za wszelkie gesty pomocy i ofiary złożone na rzecz naszej parafii, a Różom Różańcowym za troskę o czystość naszej świątyni.

 

 1. Życzymy wszystkim błogosławionej Niedzieli.

ks. Jarosław Stoś – proboszcz