XXIV Niedziela Zwykła – 10.09.2017 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię.

 

 1. Spotkanie Rady Parafialnej we wtorek – 12 września po Mszy św. wieczornej.

 

 1. Również we wtorek po Mszy św. wieczornej konferencja biblijna ks. Jędrzeja – poświęcona znaczeniu dla naszej wiary znaku Grobu Pańskiego.

 

 1. W czwartek 14 września – Święto Podwyższenia Krzyża. O godz. 18.00 ks. bp diecezjalny T. Lityński będzie przewodniczył Mszy św. i uroczystości poświęcenia odnowionego Grobu Bożego. Na zakończenie procesja światła z trzema stacjami Kalwarii Żagańskiej, obrzęd symbolicznego złamania pieczęci zamykających Boży Grób oraz znak namaszczenia olejkiem nardowym wszystkich wiernych. Zapraszamy do udziału w takiej pierwszej u nas od kilkuset lat uroczystości. W Grobie Pańskim zostanie również umieszczony kamień z podziemi Bazyliki Grobu z Jerozolimy – podarowany przez ks. kanonika J. Dratwę.

 

 1. Z racji uroczystości poświęcenia Grobu Pańskiego przez Ks. Bpa nie będzie w czwartek Mszy św. w Starym Żaganiu.

 

 1. W piątek – wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.

 

 1. W sobotę Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do sanktuarium w Międzyrzeczu.

 

 1. W Niedzielę 17 września – rocznica agresji sowieckiej na Polskę.

 

 1. 18 września – w poniedziałek święto św. Stanisława Kostki – patrona młodzieży i patrona Polski. Tego dnia zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania – grupę starszą (3 kl. gim) i grupy młodsze (2 kl. gim. oraz VII kl. podst.). Prosimy także o obecność na spotkaniu rodziców uczniów z 2 kl. gimnazjum i VII kl. Zapraszamy również osoby dorosłe, które dotychczas nie przyjęły sakramentu bierzmowania.

 

 1. Wspólnotę Róż Różańcowych zachęcamy do udziału w pielgrzymce do Sanktuarium Maryjnego w Rokitnie w sobotę 010.2017 r. Wyjazd o godz. 7.00. O zapisy prosimy w zakrystii. Istnieje możliwość zabrania pielgrzymów z Kolonii Laski i ze Starego Żagania.

 

 1. Od 4 września wznowiła swoją działalność świetlica Caritas. Zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych od godz. 14.00 do 17.00.

 

 1. Przypominamy, że uroczystość I Komunii św. zaplanowana jest w kościele parafialnym 20.05.2018, w Kolonii Laski 13.05.2018. Rodziców pragnących przygotować w naszej parafii swoje dzieci do sakramentu I Komunii św. lub bierzmowania, którzy jeszcze nie zgłosili swoich dzieci, zapraszamy w tym tygodniu na spotkanie indywidualne w domu parafialnym po Mszach św. wieczornych lub w godzinach czynnej kancelarii parafialnej.

 

 1. W przyszłą Niedzielę zbiórka do puszek na KUL oraz Filozoficzno-Teologiczny Instytut.

 

 1. Dziękujemy za wszelkie gesty pomocy i ofiary złożone na rzecz parafii; dziękujemy za troskę o zieleń wokół kościoła i plebanii, a Różom Różańcowym za posprzątanie naszej świątyni.

 

 1. Życzymy wszystkim błogosławionej Niedzieli.

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do Pana: śp. Leszek Gancarz, Robert Engelmajer, Czesław Podlak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 ks. Jarosław Stoś – proboszcz