XXIV Niedziela Zwykła 11.09.2016 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię.

 

 1. W najbliższą środę 14 września przypada Święto Podwyższenia Krzyża. Dla chrześcijan krzyż nie jest tylko znakiem męki, ale miłości oraz zbawienia. Nasz kościół „na Górce” przez wieki przyciągał pielgrzymów do Kaplicy Grobu Pańskiego. Chcemy tę tradycję pielęgnować przez nabożeństwo adoracji Krzyża Świętego, które rozpoczniemy o 17.30, a zakończymy po Mszy św. procesją do Grobu Pańskiego (z trzema stacjami).

 

 1. Po Mszy św. wieczornej w środę zapraszamy na spotkanie nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.

 

 1. W czwartek Kościół obchodzi wspomnienie Matki Bożej Bolesnej, w ten dzień zapraszamy także na spotkanie członków Rady Kościoła w Starym Żaganiu o godz. 17.00, a Apostolstwo Pomocy Duszom Czyścowym o godz. 19.00.

 

 1. W sobotę 17.09 rocznica agresji sowieckiej na Polskę oraz Diec. Pielgrzymka Mężczyzn do sanktuarium w Międzyrzeczu.

 

 1. W tym tygodnia dn. 15.09 w czwartek Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.

 

 1. 18 września w Niedzielę Kościół przywołuje św. Stanisława Kostkę – patrona młodzieży i patrona Polski. Tego dnia zapraszamy na Mszę św. i o godz. 18.00 młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania – grupę starszą (3 kl. gim.) i młodszą (2 kl. gim.). Prosimy także o obecność na spotkaniu rodziców uczniów z 2 kl. gimnazjum, ponieważ po wspólnej Eucharystii odbędzie się I spotkanie formacyjno-organizacyjne. Zapraszamy również osoby dorosłe, które dotychczas nie przyjęły sakramentu bierzmowania, a chciałby rozpocząć swoje przygotowanie.

 

 1. Wspólnotę Róż Różańcowych zachęcamy do udziału w pielgrzymce do Sanktuarium Maryjnego w Rokitnie w Niedzielę 02.10. Wyjazd o godz. 7.00. O zapisy prosimy w zakrystii.

.

 1. Przypominamy, że uroczystość I Komunii św. zaplanowana jest w kościele parafialnym 21.05.2017, w Kolonii Laski 14.05.2017 i w Starym Żaganiu 11.06.2017 r.

 

 1. Prosimy dzisiaj raz jeszcze, jeśli ktoś mógłby, o pomoc w zebraniu środków na wymianę głównej skrzynki elektrycznej w kościele poprzez ofiarę do puszek po Mszy św. Dokumentacja techniczna tej inwestycji jest już złożona w Urzędzie Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

 

 1. W piątek firma Rduch zainstalowała profesjonalny system do wyświetlania tekstów pieśni. Ufamy, że inwestycja ta pomoże pełniej i piękniej uczestniczyć w liturgii.

 

 1. Usunięto zniszczoną drogę betonową przed Domem Katechetycznym. Mamy nadzieję, że nowa nawierzchnia z płyt antypoślizgowych podniesie poziom bezpieczeństwa wszystkich korzystających z pomieszczeń Caritas

.

 1. W przyszłą Niedzielę zbiórka do puszek na KUL oraz Filozoficzno-Teologiczny Instytut w Zielonej Górze, którego dyrektor zwraca się do wszystkich pragnących kształtować swoją wiarę z zaproszeniem do podjęcia studia magisterskich z teologii, dwuletnich weekendowych studiów podyplomowych albo do uczestnictwa w wykładach jako wolni słuchacze. Szczegóły na ulotkach.

 

 1. Dziękujemy za wszelkie gesty pomocy i ofiary złożone na rzecz naszej parafii; dziękujemy za pomalowanie barierek balkonowych na plebanii, a Różom Różańcowym za troskę o czystość naszej świątyni.

 

 1. Życzymy wszystkim błogosławionej Niedzieli.

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do Pana: śp. Jan Koziorowski, Zbigniew Filipczyk, Andrzej Mikłuszka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

ks. Jarosław Stoś – proboszcz