XXIV Niedziela Zwykła – 17.09.2017 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię.

 

 1. W poniedziałek – 18 września – święto św. Stanisława Kostki – patrona młodzieży i patrona Polski. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania – grupę starszą (3 kl. gim) i grupy młodsze (2 kl. gim. oraz VII kl. podst.). Prosimy także o obecność na spotkaniu rodziców uczniów z 2 kl. gimnazjum i VII kl. Zapraszamy również osoby dorosłe, które dotychczas nie przyjęły sakramentu bierzmowania.

 

 1. W najbliższą sobotę, 23.09, zapraszamy dzieci na pierwsze powakacyjne spotkanie Oazy Dzieci Bożych o godz. 12.30 oraz Scholi Dziecięcej o godz. 14.00 w Domu Katechetycznym.

 

 1. We wtorek pod hasłem „Kromka Chleba” w sklepach Biedronka w godz. 15.00-20.00 Caritas przeprowadzi zbiórkę żywności dla osób w potrzebie.

 

 1. W czwartek święto Mateusza Ewangelisty. Niech to będzie okazja do przeczytania w domu przynajmniej jednego rozdziału Ewangelii św. Mateusza.

 

 1. Zbliża się miesiąc październik, kiedy modlimy się szczególnie gorliwie różańcem. Chcielibyśmy zaprosić Panie i Panów, którzy modlą się różańcem, a jeszcze nie są w Żywym Różańcu, by dołączyli do naszej wspólnoty Róż Różańcowych. Są miejsca wolne w poszczególnych Różach. Zwłaszcza Róża Męska potrzebuje wzmocnienia. Ufamy, że w sercach niektórych z nas powstanie takie pragnienie.

 

 1. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce z okazji święta Matki Bożej Różańcowej do Sanktuarium Maryjnego w Rokitnie w sobotę 010.2017 r. Wyjazd o godz. 7.00. O zapisy prosimy w zakrystii. Istnieje możliwość zabrania pielgrzymów z Kolonii Laski i ze Starego Żagania.

 

 1. Zapraszamy do udziału w peregrynacji Papieskiej Figury Fatimskiej w środę dn. 27.09 w parafii Wniebowzięcia NMP w Żaganiu. Uroczyste rozpoczęcie o godzinie 17.00. Figura peregrynuje do wybranych parafii diecezji i jest ona jedną z sześciu, które 11 stycznia pobłogosławił pap. Franciszek i posłał na sześć kontynentów z okazji 100-lecia objawień fatimskich.
 2. Następna Niedziela w poświęcona będzie znaczeniu synodu diecezjalnego – jako formie obecności wszystkich wiernych w kształtowaniu Kościoła.

 

 1. W najbliższych dniach rozpoczną się prace nad kolejnymi murkami oporowymi na naszym cmentarzu.

 

 1. Dzisiaj zbiórka do puszek na KUL oraz na Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Gó

 

 1. Dziękujemy z serca za wszelkie ofiary złożone na rzecz parafii oraz za pomoc w przygotowaniu liturgii do uroczystości poświęcenia naszego Grobu Bożego oraz za troskę o zieleń wokół kościoła i plebanii, a Różom Różańcowym za czystość naszej świątyni.

 

 1. Życzymy wszystkim Parafianom i przybyłym gościom błogosławionej Niedzieli.

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp.: Małgorzata Światło, Helena Sobków. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 ks. Jarosław Stoś – proboszcz