XXIX Niedziela Zwykła – 16.10.2016 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.

 

 1. W dzisiejszą Niedzielę zakończenie „Tygodnia Papieskiego” oraz rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Prosimy przez jego wstawiennictwo o błogosławieństwo dla rodzin naszej parafii.

 

 1. We wtorek obchodzimy święto Łukasza Ewangelisty – patrona pracowników służby zdrowia – pamiętajmy o nich w naszej modlitwie różańcowej. Zachęcamy też tego dnia do lektury przynajmniej jednego rozdziału z Ewangelii św. Łukasza. Zapraszamy po Mszy św. wieczornej na konferencję biblijną Jędrzeja pt.: „Goście Abrahama pod dębami Mamre”.

 

 1. W środę przypada 32 rocznica męczeńskiej śmierci bł. księdza Jerzego Popiełuszki, który świadectwem swego życia przypomina, że każde zło można zwyciężyć tylko dobrem.

 

 1. W sobotę – wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II. Zapraszamy szczególnie do udziału we Mszy św. i modlitwie różańcowej.

 

 1. Spotkanie dla grupy starszej (3 kl. gim.) przed bierzmowaniem w Niedzielę 23.10. Rozpoczniemy od Mszy św. o godz. 18.00.

 

 1. Przez cały październik – nabożeństwa różańcowe – każdego dnia o godz. 17.30; dla dzieci i młodzieży – w środy oraz w piątki o godz. 16.30. Zapraszamy również nowych chętnych do grona Róż Różańcowych.

 

 1. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. – według porządku niedzielnego. Nie będzie Eucharystii o 12.15, ze względu na Mszę św. na cmentarzu komunalnym o godz. 14.00. Procesja na naszym cmentarzu po Mszy św. o godz. 18.00. Tradycyjnie przygotowujemy się do tej uroczystości modlitewnie, ale ważnym jest także troska o groby, czyli miejsce wiecznego spoczynku naszych zmarłych. Na ołtarzach bocznych zostały wyłożone karty wypominkowe. Prosimy o składanie ich do skarbony w kaplicy chrzcielnej. Przypominamy także, że na cmentarzu komunalnym nie będzie możliwości składania parafialnych kart wypominkowych. Wypominki w Kolonii Laski oraz w St.Żaganiu będą odczytywane przed Mszą w środę i w czwartek.

 

 1. Nowa Rada Duszpasterska i Ekonomiczna na trzyletnią kadencję zostanie powołana do końca października. Radę tworzą parafianie powołani z urzędu, z nominacji proboszcza oraz z wyboru parafian. Prosimy o składanie do końca miesiąca propozycji kandydatów do Rady Parafialnej (oraz do Rady Kościołów Filialnych) w formie ustnej lub pisemnej ks. proboszczowi.

 

 1. Dzisiaj w kościołach całej Polski odbywa się coroczne liczenie wiernych, biorących udział w Eucharystii niedzielnej.

 

 1. W przyszłą Niedzielę Kościół powszechny obchodzi Światowy Dzień Misyjny. Taca przeznaczona będzie na Papieskie Dzieła Misyjne.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone w tym tygodniu na rzecz parafii oraz na Papieskie Dzieło Tysiąclecia – zebrano ponad 1600 zł. Dziękujemy też za troskę o kościół Paniom i Panom z Żywego Różańca.

 

 1. Życzymy wszystkim błogosławionej Niedzieli.

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp.: Józefa Mastalarz, Jadwiga Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!