XXIX Niedziela Zwykła – 22.10.2017 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.
 2. Dzisiaj – Światowy Dzień Misyjny: dzień modlitwy i wsparcia materialnego misji na świecie. Dlatego taca przeznaczona jest na Papieskie Dzieła Misyjne, ale przez cały tydzień prosimy o modlitwę w intencji misjonarzy i misjonarki pochodzących z Żagania, a szczególnie za s. Lilę Cochłę – pracującą na Haiti oraz o. Roberta Jurzystę – pracującego w Togo.
 3. We wtorek po Mszy św. wieczornej konferencja biblijna ks. Jędrzeja o Dekalogu.
 4. W sobotę – święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Zapraszamy do udziału we Mszy św. i do modlitwy za pośrednictwem św. Judy Tadeusza, który w tradycji Kościoła jest patronem od spraw beznadziejnych. Jest to też dzień imienin ks. bpa diecezjalnego T. Lityńskiego – prosimy o modlitwę w jego intencji.
 5. W następną Niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie i rozdanie różańców dla dzieci I Komunijnych. Po Mszy św. wieczornej spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z 7 kl. szkoły podstaw. i 2 kl. gimnazjum.
 6. Za tydzień – II Niedziela Synodalna poświęcona doświadczeniu Kościoła w parafii.
 7. We środę, 1 listopada, w Uroczystość Wszystkich Świętych, pragniemy otoczyć modlitwą naszych zmarłych. Msze św. – wg porządku niedzielnego. Nie będzie tylko Mszy św. o 12.15. Msza św. na cmentarzu komunalnym zostanie odprawiona po procesji, którą rozpoczniemy od bramy głównej cmentarza o godz. 14.00. W naszym kościele po Mszy św. o godz. 18.00 – pierwsze nabożeństwo wypominkowe wraz z procesją ze świecami na cmentarzu parafialnym. W kolejne dni nabożeństwa wypominkowe – o godz. 17.30. Msza św. w St. Żaganiu o 10.30 zostanie tego dnia odprawiona na tamtejszym cmentarzu. Natomiast nie będzie Mszy św. w St. Żaganiu w czwartek – 2 listopada.
 8. Na ołtarzach bocznych są wyłożone karty wypominkowe na drugą połowę listopada. Wypominki w Kolonii Laski oraz w Starym Żaganiu będą odczytywane przed Eucharystią w środę i w czwartek.
 9. Wierni będący w stanie łaski uświęcającej, którzy nawiedzą kościół lub cmentarz od 1 do 8 listopada, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który ofiarujemy za zmarłych i dusze w czyścu cierpiące. Należy przy tym odmówić modlitwę „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” oraz dowolną modlitwę w intencji papieża Franciszka.
 10. W ostatnią Niedzielę odbyło się coroczne liczenie wiernych, biorących udział w Eucharystii. W naszej wspólnocie na 6500 tys. parafian w niedzielnej Mszy św. wzięło udział prawie 1400 osób – czyli około 20% naszej wspólnoty.
 11. Na wymianę dachu domu katechetycznego oraz na nowe dębowe drzwi kościoła zebraliśmy w ostatnią Niedzielę 5 tys. zł. Bardzo dziękujemy za tę szczodrą ofiarę oraz za troskę o kościół Paniom i Panom z Żywego Różańca.
 12. Dzisiaj po Mszy św. zbiórka do puszek na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Meksyku
 13. Od przyszłej Niedzieli będą rozprowadzane kalendarze diecezjalne na rok 2018.
 14. Wszystkim Parafianom oraz Gościom życzymy błogosławionego tygodnia.
 15. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności ś.p.: Stefania Kasperska, Danuta Kuzaka, Grażyna Andrysiak, Regina Dworak, Zbigniew Łagoda. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Ks. Jarosław Stoś – proboszcz