XXV Niedziela Zwykła – 24.09.2017 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię.

 

 1. We wtorek po Mszy św. wieczornej kolejna katecheza biblijna ks. Jędrzeja poświęcona Dekalogowi pt. „Przykazanie I – nie będziesz miał bogów cudzych przede mną”.

 

 1. Zapraszamy do udziału w peregrynacji Papieskiej Figury Fatimskiej w środę dn. 27.09 w parafii Wniebowzięcia NMP w Żaganiu. Uroczyste rozpoczęcie o godzinie 17.00. Figura peregrynuje do wybranych parafii diecezji i jest ona jedną z sześciu, które 11 stycznia pobłogosławił pap. Franciszek i posłał na sześć kontynentów z okazji 100-lecia objawień fatimskich.

 

 1. W przyszłą Niedzielę o godz. 19.00 zapraszamy wszystkich rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i Spowiedzi św. w naszej parafii, także z Kolonii Laski, na pierwsze spotkanie organizacyjno-formacyjne.

 

 1. Zapraszamy dzieci na spotkania Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 12.30 oraz na spotkania Scholi Dziecięcej, także w sobotę o godz. 14.00 w Domu Katechetycznym.

 

 1. W piątek obchodzimy święto archaniołów – Michała, Gabriela i Rafała. Tego dnia prośmy szczególnie świętych archaniołów o opiekę nad mieszkańcami naszego miasta, którego patronem jest św. Michał Archanioł.

 

 1. Pierwszego października w Niedzielę rozpoczynamy miesiąc medytacji tajemnic życia Jezusa Chrystusa i Maryi w modlitwie różańcowej. Nabożeństwa w kościele parafialnym odbywać się będą codziennie o godz. 17.30. Dzieci i młodzież zapraszamy w każdą środę i w piątek o godz. 16.30. W Kolonii Laski nabożeństwa będą odprawiane w środę o godz. 16.00., w Starym Żaganiu w czwartek. W każdy wtorek modlitwę różańcową prowadzić będą kolejno Róże Różańcowe, które zapraszają nowych chętnych do swojego grona.

 

 1. Zachęcamy do wyjazdu z pielgrzymką różańcową do Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie w przyszłą Niedzielę o godz. 7.00.

 

 1. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na rzecz parafii oraz za każdy gest pomocy. Szczególne podziękowania składamy za sprzątanie kościoła Paniom i Panom z Żywego Różańca.

 

 1. Życzymy wszystkim błogosławionej Niedzieli i nowego, rozpoczynającego się tygodnia.

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp.: Zbigniew Tylski, Leszek Sowiński oraz Marian Harendarz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

ks. Jarosław Stoś – proboszcz