XXVI Niedziela Zwykła – 01.10.2017 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię.

 

 1. Trwa miesiąc październik – zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej każdego dnia o godz. 17.30. Dla dzieci i młodzieży odprawiamy nabożeństwa w środy oraz w piątki o godz. 16.30.

 

 1. Od dzisiaj w każdą Niedzielę będzie otwarta do godz. 13.30 kaplica Bożego Grobu – jako miejsce indywidualnej modlitwy.

 

 1. Dzisiaj o godz. 19.00 spotkanie organizacyjno-formacyjne dla Rodziców przygotowujących swoje dzieci do I Komunii i Spowiedzi św. w naszej Parafii, także dla Rodziców z Kolonii Laski.

 

 1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesią Zachęcamy do udziału w okolicznościowych nabożeństwach. Sakramentem pojednania służymy od godz. 17.30.

 

 1. W czwartek po Mszy św. spotkanie Wspólnoty Krwi Chrystusa i Przyjaciół Paradyż

 

 1. Zapraszamy dzieci na spotkania Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 12.30 oraz na spotkania Scholi Dziecięcej, także w sobotę o godz. 14.00 w Domu Katechetycznym.

 

 1. Przypominamy, że w pierwsze piątki pragniemy przez ofiarę składaną do puszek wesprzeć Dom Samotnej Matki w Żaganiu.

 

 1. Chorych, których otaczamy opieką sakramentalną odwiedzimy: proboszcz w piątek, ks. Jędrzej i ks. Paweł w sobotę.

 

 1. W sobotę 7 października – wspomnienie Matki Bożej Różańcowej – zapraszamy tego dnia szczególnie gorąco do modlitwy różańcowej.

 

 1. Zachęcamy do wyjazdu w pielgrzymce różańcowej do Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie w sobotę o godz. 7.00 z parkingu przed sklepem Tesco.

 

 1. W przyszłą Niedzielę przypada XVI Dzień Papieski. Po wszystkich Mszach św. będzie możliwość złożenia ofiary do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – żywy pomnik pontyfikatu Jana Pawła II, który wspiera wielu uzdolnionych młodych ludzi z ubogich rodzin.

 

 1. W tym tygodniu chcemy zakończyć prace przy murkach oporowych na cmentarzu parafialnym. Dziękujemy za wsprcie Urzędowi Miejskiemu. W październiku planujemy wymianę dachu domu katechetycznego oraz wstawienie nowych dębowych głównych drzwi kościoła. Koszt drzwi – 10 tys. zł. Koszt wymiany dachu – 60 tys. zł, z tego mamy zebrane na odpuście i od ofiarodwaców ponad 10 tys. zł. Jeśli ktoś będzie mógł, to prosimy o wsparcie tych projektów, przez ofiarę do puszek 15.10.’ – za dwa tygodnie.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone w tym tygodniu na rzecz parafii oraz każdy gest pomocy. Szczególne podziękowania za troskę o czystość kościoła Paniom i Panom z Żywego Różań

 

 1. Życzymy wszystkim dobrej Niedzieli i błogosławieństwa Bożego na cały tydzień.

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp.: Jadwiga Sykoła, Jan Kowal, Pelagia Kaleta. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

ks. Jarosław Stoś – proboszcz