XXVI Niedziela Zwykła – 25.09.2016 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię.

 

 1. W czwartek obchodzimy święto Archaniołów – Michała, Gabriela iRafała. Tego dnia prośmy szczególnie świętych archaniołów o opiekę nad mieszkańcami naszego miasta, którego patronem jest św. Michał Archanioł.

 

 1. Pierwszego października w sobotę rozpoczynamy miesiąc poświęcony szczególnie NMP i modlitwie różańcowej. Nabożeństwa w kościele parafialnym odbywać się będą codziennie o godz. 17.30. Dzieci i młodzież na nabożeństwa zapraszamy w każdą środę i w piątek o godz. 16.30. W Kolonii Laski nabożeństwa będą odprawiane w środę pół godziny przed Mszą św., a w Starym Żaganiu w czwartek. W każdy wtorek modlitwę różańcową prowadzić będą kolejno Róże Różańcowe, które zapraszają nowych chętnych do swojego grona.

 

 1. Zapraszamy chłopców ze szkoły podst., którzy chcieliby zostać ministrantami na spotkania kandydatów w każdą sobotę o godz. 11.00

 

 1. Zapraszamy także dzieci na spotkania Oazy Dzieci Bożych także w każdą sobotę o godz. 12.30 w Domu Katechetycznym. Oaza to czas, aby poznać nowych ludzi, ciekawie spędzić sobotnie popołudnie oraz żeby pogłębić swoją relację z Bogiem.

 

 1. Zapraszamy na pierwsze po wakacjach spotkanie Oazy Młodzieżowej w najbliższy piątek (30.09) o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym.

 

 1. W pierwszą sobotę miesiąca oddamy cześć naszej Maryi, modląc się różańcem przed Mszą św.
 2. Naszych chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy: ks. Jędrzej i Paweł w pierwszą sobotę, a ks. proboszcz w pierwszy piątek miesiąca.

 

 1. Wyjazd pielgrzymki różańcowej do Sanktuarium Matki Bożej Słuchającej w Rokitnie w przyszłą Niedzielę o godz. 7.00 z parkingu przed sklepem Tesco. Są jeszcze miejsca wolne.

 

 1. Dzisiejsza ofiara do puszek przeznaczona jest na KUL oraz Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.

 

 1. Dziękujemy szczerze za wszelkie ofiary złożone w tym tygodniu na rzecz parafii oraz za każdy gest pomocy. Szczególne podziękowania składamy za dar sobotniego sprzątania Paniom i Panom z Żywego Różańca.

 

 1. Życzymy wszystkim Parafianom oraz Gościom błogosławionej Niedzieli i dobrego tygodnia.

 

 1. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odszedł do wieczności śp.: Józef Kisiel. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!        

ks. Jarosław Stoś – proboszcz