XXVII Niedziela Zwykła – 02.10.2016 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię.

 

 1. Trwa miesiąc październik – zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej każdego dnia o godz. 17.30. Dla dzieci i młodzieży odprawiamy nabożeństwa w środy oraz w piątki o godz. 16.30.

 

 1. Dzisiaj nasi parafianie z ks. proboszczem uczestniczą w diecezjalnej pielgrzymce różnicowej do Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie.

 

 1. We wtorek po Mszy św. wieczornej kolejna katecheza biblijna ks. Jędrzeja w ramach kręgu biblijnego pt. „Uczynię z ciebie naród wielki – historia Abrahama”. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

.

 1. Zapraszamy Rodziców i Dzieci przygotowujące się do I Spowiedzi i Komunii św. na Mszę św., w przyszłą niedzielę (09.10), o godz. 18.00 na której zostaną poświęcone różańce. Po wspólnej Eucharystii spotkanie formacyjno-organizacyjne.

 

 1. Zapraszamy chłopców ze szkoły podst., którzy chcieliby zostać ministrantami na spotkania kandydatów w każdą sobotę o godz. 11.00

 

 1. Zapraszamy także dzieci na spotkania Oazy Dzieci Bożych także w każdą sobotę o godz. 12.30 w Domu Katechetycznym. Oaza to czas, aby poznać nowych ludzi, ciekawie spędzić sobotnie popołudnie oraz żeby pogłębić swoją relację z Bogiem.

 

 1. Zapraszamy na spotkania Oazy Młodzieżowej w każdy piątek o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym.

 

 1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Zachęcamy do udziału w okolicznościowych nabożeństwach. Sakramentem pojednania służymy od godz. 17.30.

 

 1. W czwartek po Mszy św. spotkanie Wspólnoty Krwi Chrystusa i Przyjaciół Paradyża.

 

 1. W piątek 7 października obchodzimy wspomnienie Matki Bożej Różańcowej – zapraszamy tego dnia szczególnie gorąco do modlitwy różańcowej oraz do udziału we Mszy św. Przypominamy, że w pierwsze piątki w Roku Miłosierdzia, pragniemy przez ofiarę składaną do puszek wesprzeć Dom Samotnej Matki w Żaganiu.

 

 1. Naszych chorych odwiedzi z Najświętszym Sakramentem ks. proboszcz w piątek przed południem.

 

 1. W przyszłą Niedzielę przypada XVI Dzień Papieski, który w tym roku przybliża postać św. Jana Pawła II jako świadka miłosierdzia. Po wszystkich Mszach św. będzie możliwość złożenia ofiary do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – żywy pomnik pontyfikatu Jana Pawła II, który wspiera wielu uzdolnionych młodych ludzi z ubogich rodzin.

 

 1. W przyszłym tygodniu rozpoczynamy prace konserwatorskie nad dachem kaplicy Bożego Grobu, który przecieka oraz nad jego wnętrzem. Dziękujemy za życzliwe dofinansowanie tej inwestycji przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków oraz Urząd Miasta w Żaganiu.

 

 1. Dziękujemy z serca za wszelkie ofiary złożone w tym tygodniu na rzecz parafii oraz każdy gest pomocy. Szczególne podziękowania składamy za dar sobotniego sprzątania Paniom i Panom z Żywego Różańca.
 2. Życzymy wszystkim dobrej Niedzieli i błogosławieństwa Bożego na cały tydzień.

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp.: Maciej Kasperowicz, Teresa Balcerska, Małgorzata Romanów. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

ks. Jarosław Stoś – proboszcz