XXVII Niedziela Zwykła – 08.10.2017 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.

 

 1. W dzisiejszą Niedzielę, w XVII Dzień Papieski, pragniemy przywoływać w modlitwie i wspomnieniach św. pap. Jana Pawła II. Po każdej Mszy św. jest możliwość złożenia ofiary do puszek na papieskie „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, które wspiera młodych ludzi z ubogich rodzin. „Tydzień Papieski” zakończymy 16 października w rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

 

 1. Przez cały październik zapraszamy do modlitwy różańcowej o godz. 17.30. Dla dzieci i młodzieży – nabożeństwa w środy oraz w piątki o godz. 16.30. Zapraszamy również nowych chętnych do grona Róż Różańcowych.

 

 1. Zapraszamy dzieci na spotkania Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 12.30 oraz na spotkania Scholi Dziecięcej, także w sobotę o godz. 14.00 w Domu Katechetycznym.

 

 1. We wtorek po Mszy św. wieczornej konferencja biblijna ks. Jędrzeja o II przykazaniu.

 

 1. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Apostolstwa Pomocy Duszom Czyścowym.

 

 1. W sobotę – Dzień Edukacji. Pragniemy wyrazić wdzięczności wszystkim nauczycielom mieszkającym i pracującym na terenie naszej parafii oraz zachęcić do modlitwy różańcowej w ich intencji.

 

 1. Również w sobotę o godz. 14.30 przed Domem Katechetycznym organizujemy – jako wyraz wdzięczności – spotkanie przy grillu dla parafian, którzy na co dzień pomagają przy parafii. Zapraszamy również tych, którzy w jakikolwiek sposób chcieliby pomagać naszej wspólnocie

 

 1. W ostatni piątek na Dom Samotnej Matki w Żaganiu zebraliśmy 300 zł.

 

 1. W przyszłą Niedzielę w kościołach całej Polski odbędzie się coroczne liczenie wiernych, biorących udział w Eucharystii niedzielnej.

 

 1. W październiku i listopadzie planujemy wymianę dachu Domu Katechetycznego oraz wstawienie nowych dębowych głównych drzwi kościoł Jeśli ktoś będzie mógł, to prosimy o wsparcie tych projektów, przez ofiarę do puszek w przyszłą Niedzielę.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone w tym tygodniu oraz każdy gest pomocy. Szczególne dziękujemy za troskę o kościół Paniom i Panom z Żywego Różańca.

 

 1. Życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa na cały tydzień.

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp.: Ryszard Łysoń, Stanisław Turek, Anna Woźniarska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

 ks. Jarosław Stoś – proboszcz