XXVIII Niedziela Zwykła – 09.10.2016 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.

 

 1. W dzisiejszą Niedzielę, w XVI Dzień Papieski, pragniemy przywoływać w modlitwie i wspomnieniach św. papieża Jana Pawła II jako świadka miłosierdzia. Po każdej Mszy św. będzie możliwość złożenia ofiary do puszek na papieskie „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, które wspiera uzdolnionych młodych ludzi z ubogich rodzin. „Tydzień Papieski” zakończymy 16 października w rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

 

 1. W piątek 14.10 przypada Dzień Edukacji. Jest to okazja do wyrażenia wdzięczności wszystkim nauczycielom mieszkającym i pracującym na terenie naszej parafii oraz do modlitwy różańcowej w ich intencji.

 

 1. Zapraszamy na spotkanie osoby przygotowujące się do Bierzmowania z grupy młodszej (2. kl. gim.) w Niedzielę 16.10. Rozpoczniemy wspólną Mszą św. o godz. 18.00.

 

 1. Przez cały październik – zapraszamy do modlitwy różańcowej każdego dnia o godz. 17.30. Dla dzieci i młodzieży odprawiamy nabożeństwa w środy oraz w piątki o godz. 16.30. Zapraszamy również nowych chętnych do grona Róż Różańcowych.

 

 1. W sobotę 15.10. o godz. 14.30 przed Domem Katechetycznym chcielibyśmy zorganizować – jako wyraz wdzięczności – spotkanie przy grillu dla wszystkich naszych parafian, którzy w ostatnich tygodniach pomagali w pracach remontowych na terenie parafii. Zapraszamy również tych, którzy w jakikolwiek sposób chcieliby pomóc naszej wspólnocie.

 

 1. W pierwsze piątki, w Roku Miłosierdzia, staramy się wesprzeć Dom Samotnej Matki w Żaganiu. W ostatni piątek na ten cel zebraliśmy 400 zł.

 

 1. W piątek zakończono prace remontowe, malowanie oraz gruntowną zmianę wystroju prezbiterium w kaplicy w Kolonii Laski. Bardzo dziękujemy Radzie Kościoła oraz wszystkim wiernym zaangażowanym w to dzieło.

 

 1. W czerwcu zakończyła swoją kadencję Parafialna Rada Duszpasterska i Ekonomiczna, która została powołana w 2012 r. Chcielibyśmy podziękować wszystkim jej członkom za wysiłek i troskę o wspólnotę parafialną. Nowa Rada na trzyletnią kadencję zostanie powołana do końca października. Radę tworzą parafianie powołani z urzędu, z nominacji proboszcza oraz z wyboru parafian. Prosimy o składanie do końca tygodnia propozycji kandydatów do Rady Parafialnej (oraz do Rady Kościołów Filialnych) w formie ustnej lub pisemnej ks. proboszczowi.

 

 1. W przyszłą Niedzielę w kościołach całej Polski odbędzie się coroczne liczenie wiernych, biorących udział w Eucharystii niedzielnej.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone w tym tygodniu na rzecz parafii oraz każdy gest pomocy. Szczególne dziękujemy za troskę o kościół Paniom i Panom z Żywego Różańca.

 

 1. Życzymy wszystkim błogosławieństwa Bożego na cały tydzień.

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp.: Zbigniew Milczarek, Jan Marcinkowski, Danuta Kuczak, Danuta Rzeźniczak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

 ks. Jarosław Stoś – proboszcz