XXX Niedziela Zwykła – 23.10.2016 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.

 

 1. Dzisiaj Kościół powszechny obchodzi Światowy Dzień Misyjny – dzień modlitwy i wsparcia materialnego misji na świecie. Dlatego dzisiejsza taca przeznaczona jest na Papieskie Dzieła Misyjne, ale przez cały tydzień pragniemy modlitwą wspierać misjonarzy i misjonarki, a szczególnie ojca Roberta Jurzystę z Żagania, który od ponad 20 lat głosi Ewangelię w Togo i w Burkina Faso.

 

 1. W piątek przypada święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Zapraszamy tego dnia do modlitwy za pośrednictwem św. Judy Tadeusza, który w tradycji Kościoła jest patronem od spraw beznadziejnych. Jest to też dzień imienin ks. biskupa diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego – prosimy o modlitwę w jego intencji.

 

 1. We wtorek, 1 listopada, w Uroczystość Wszystkich Świętych, pragniemy otoczyć modlitwą naszych drogich zmarłych. Msze św. odprawiane będą tego dnia wg porządku niedzielnego. Nie będzie tylko Mszy św. o 12.15. Msza św. na cmentarzu komunalnym zostanie odprawiona o godz. 14.00. W naszym kościele po Mszy św. o godz. 18.00 będziemy celebrować pierwsze nabożeństwo wypominkowe wraz z procesją po cmentarzu parafialnym. W kolejne dni listopada wypominaki o godz. 17.30. W Kolonii Laski oraz w Starym Żaganiu będą odczytywane przed Eucharystią w środę i w czwartek. Msza św. w Starym Żaganiu o 10.30 zostanie tego dnia odprawiona na tamtejszym cmentarzu.

 

 1. Na ołtarzach bocznych są wyłożone karty wypominkowe na drugą połowę listopada.

 

 1. Wierni będący w stanie łaski uświęcającej, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę w pierwsze dwa dni listopada, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany za zmarłych. Należy przy tym odmówić modlitwę „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” oraz dowolną modlitwę w intencji pap. Franciszka.

 

 1. Nowa Rada Duszpasterska zostanie powołana do końca października. Radę tworzą parafianie powołani z urzędu, z nominacji proboszcza oraz z wyboru parafian. Prosimy o składanie do końca miesiąca propozycji kandydatów do Rady Parafialnej (oraz do Rady Kościołów Filialnych) w formie ustnej lub pisemnej.

 

 1. W ostatnią Niedzielę w kościołach całej Polski odbyło się coroczne liczenie wiernych, biorących udział w Eucharystii niedzielnej. W naszej wspólnocie na 6500 tys. parafian w niedzielnej Mszy św. wzięło udział nieco ponad 1000 osób – czyli około 17% naszej wspólnoty.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone w tym tygodniu na rzecz parafii oraz za za troskę o kościół Paniom i Panom z Żywego Różańca.

 

 1. Wszystkim Parafianom oraz Gościom życzymy błogosławionego tygodnia.

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności ś.p.: Paweł Szczegóra, Tomasz Żabski, Katarzyna Dejner, Jan Wancel. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

Ks. Jarosław Stoś – proboszcz