XXX Niedziela Zwykła – 29.10.2017 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.

 

 1. We wtorek o godz. 17.30 – ostanie październikowe nabożeństwo różańcowe. Dziękujemy dzieciom, młodzieży i dorosłym, zwłaszcza Różom Różańcowym za gorliwy udział w tej modlitwie. Zapraszamy nowych chętnych do grona Żywego Różańca.

 

 1. W środę Uroczystość Wszystkich Świętych przypomina o sensie ludzkiego życia, potrzebie modlitwy za zmarłych oraz troski o ich groby. Przy tej okazji pragniemy podziękować tym, którzy przez cały rok dbają o czystość i porządek naszego cmentarza parafialnego. Msze św. odprawiane będą tego dnia wg rytmu niedzielnego. Nie będzie Mszy św. o 12.15. Procesja i Msza św. na cmentarzu komunalnym – o godz. 14.00 – początek przy głównej bramie. Pierwsze nabożeństwo wypominkowe będziemy celebrować po Mszy św. o godz. 18.00 w czasie procesji ze świecami na cmentarzu. Wkolejne dni nabożeństwa wypominkowe – o godz. 17.30. Msza św. w Starym Żaganiu o 10.30 zostanie odprawiona na tamtejszym cmentarzu. Nie będzie Mszy św. w St. Żaganiu w czwartek – 2 listopada.

 

 1. W czwartek 2 listopada w liturgiczne Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych zapraszamy na Msze św. o godz. 7.00, 9.00 oraz 18.00.

 

 1. Wierni będący w stanie łaski uświęcającej, którzy nawiedzą kościół lub cmentarz od 1 do 8 listopada, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który ofiarujemy za zmarłych i dusze w czyśćcu cierpiące. Należy przy tym odmówić „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” oraz dowolną modlitwę w intencji papieża Franciszka.

 

 1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do udziału we Mszy św. i w nabożeństwach. Sakramentem pojednania służymy od godz. 17.30.

 

 1. Zapraszamy na spotkanie formacyjno-organizacyjne rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. dn. 04.11 w sobotę o godz. 19.00. Spotkanie dla Grupy II – kl. 3d, 3e, 3f i Szkoła Prywatna.

 

 1. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania z Gr. Starszej (3 kl. gim.) dn. 05.11 (nd). Rozpoczęcie wspólną Msza św. o godz. 18.00.

 

 1. W czwartek po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie grupy Przyjaciół Paradyża oraz Wspólnoty Krwi Chrystusa.

 

 1. Tradycyjnie w pierwsze piątki pragniemy przez ofiarę składaną do puszek wesprzeć Dom Samotnej Matki w Żaganiu.

 

 1. Naszych chorych z Najświętszym Sakramentem odwiedzimy w piątek (ks. proboszcz) oraz w sobotę od godz. 9.00.

 

 1. Spotkanie Rady Parafialnej – 14.11. we wtorek o godz. 19.00.

 

 1. Informujemy, że od 26 listopada do 02 grudnia – odbędzie się w naszej parafii kurs przedmałżeński – czyli cykl katechez przygotowujących do sakramentu małżeństwa.

 

 1. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone w tym tygodniu na rzecz parafii oraz za każdy gest pomocy, zwłaszcza Żywemu Różańcowi za troskę o kościół.

 

 1. Życzymy wszystkim bezpiecznych wyjazdów na groby bliskich.

 

 1. W intencji parafian, którzy w ostatnim roku odeszli do wieczności a zwłaszcza za śp. Roberta Szymkiewicza, Romanę Karaś i Annę Powroźnik, którzy odeszli w tym tygodniu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!

ks. Jarosław Stoś – proboszcz