XXXI Niedziela Zwykła – 30.10.2016

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.

 

 1. W poniedziałek zostanie odprawione ostanie październikowe nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30. Dziękujemy wszystkim: dzieciom, młodzieży i dorosłym, zwłaszcza Różom Różańcowym za gorliwy udział w tej modlitwie. Zapraszamy raz jeszcze nowych chętnych do grona Żywego Różańca.

 

 1. Przypadająca w wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych przypomina nam o sensie ludzkiego życia, potrzebie modlitwy za naszych zmarłych oraz troski o ich groby. Przy tej okazji pragniemy podziękować tym, którzy przez cały rok dbają o czystość i porządek naszego cmentarza parafialnego. Msze św. odprawiane będą tego dnia wg rytmu niedzielnego. Nie będzie tylko Mszy św. o 12.15. Msza św. na cmentarzu komunalnym – o godz. 14.00. Pierwsze nabożeństwo wypominkowe będziemy celebrować po Mszy św. o godz. 18.00 w czasie procesji na cmentarzu. Wkolejne dni nabożeństwa wypominkowe – o godz. 17.30. Msza św. w Starym Żaganiu o 10.30 zostanie tego dnia odprawiona na tamtejszym cmentarzu.

 

 1. W środę 2 listopada w liturgiczne Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych zapraszamy na Msze św. o godz. 7.00, 9.00 oraz 18.00, a na filiach o godz. 16.30

 

 1. W tym tygodniu przypadają pierwsze – czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do udziału we Mszy św. i w nabożeństwach. Sakramentem pojednania służymy od godz. 17.30.

 

 1. Naszych chorych z Najświętszym Sakramentem odwiedzimy w piątek od godz. 10.00 (ks. proboszcz) oraz w sobotę od godz. 9.00 (ks. Jędrzej i ks. Paweł).

 

 1. W czwartek po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie grupy Przyjaciół Paradyża oraz Wspólnoty Krwi Chrystusa.

 

 1. W pierwsze piątki w Roku Miłosierdzia, pragniemy przez ofiarę składaną do puszek wesprzeć Dom Samotnej Matki w Żaganiu.

 

 1. Nowa Rada Duszpasterska oraz Rady Kościołów zostaną powołane w najbliższych dniach, po uzyskaniu zgody nominowanych i zaproponowanych przez parafian osób. Dziękujemy za udział w tworzeniu naszej Parafialnej Rady.

 

 1. W dniach od 27 listopada do 3 grudnia odbędzie się w naszej parafii kurs przedmałżeński – czyli cykl katechez  przygotowujących do sakramentu małżeństwa.

 

 1. Pragniemy poinformować, że w sprawie wymiany instalacji elektrycznej w kaplicy chrzcielnej uzyskaliśmy wszystkie niezbędne pozwolenia. Trzeba jeszcze przeprowadzić badania konserwatorskie na ścianach kaplicy i pod koniec listopada rozpoczniemy prace elektryczne.

 

 1. Dziękujemy szczerze za wszelkie ofiary złożone w tym tygodniu na rzecz parafii oraz za każdy gest pomocy, zwłaszcza Żywemu Różańcowi za troskę o kościół.

 

 1. Życzymy wszystkim bezpiecznych wyjazdów na groby bliskich.

 

 1. W intencji parafian, którzy w ostatnim roku odeszli do wieczności: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!

Ks. Jarosław Stoś – proboszcz