XXXII Niedziela Zwykła – 06.11.2016 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.

 

 1. We wtorek zapraszamy po Mszy św. wieczornej na konferencję biblijną ks. Jędrzeja: „Abraham na Górze Moria”.

 

 1. W środę – święto Poświęcenia Bazyliki św. Jana na Lateranie w Rzymie. Jest to katedra biskupa Rzymu, papieża Franciszka – w intencji którego zachęcamy do modlitwy.

 

 1. Z racji zaplanowanego w Kościele w Polsce na Niedzielę Chrystusa Króla „Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana” od czwartku rozpocznie się po Mszy św. o godz. 9.00 10-dniowa nowenna, która ma nas przygotować duchowo do tej uroczystości.

 

 1. W piątek 11 listopada w Święto Niepodległości zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji naszej Ojczyzny w czasie Mszy św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Miejska i wojskowa uroczystość odbędzie się w kościele garnizonowym o godz. 10.00. Z racji święta ks. bp diecezjalny udzielił na ten dzień dyspensy od wstrzemięźliwości w spożywaniu potraw mięsnych.

 

 1. 13 listopada w Niedzielę przypada święto Pierwszych Męczenników Polski – patronów naszej diecezji. Pragniemy tego dnia powierzać Bogu sprawy naszego Kościoła diecezjalnego za pośrednictwem świętych Benedyktynów z Międzyrzecza.

 

 1. Zapraszamy na kolejne spotkanie formacyjne przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania młodzież z Gr. Starszej (3 kl. gim.) w niedzielę 20.11. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00.

 

 1. W pierwsze piątki, w Roku Miłosierdzia, staramy się wesprzeć Dom Samotnej Matki w Żaganiu. W ostatni piątek na ten cel zebraliśmy 380 zł.

 

 1. W sobotę w kościele parafialnym przeprowadzono badania konserwatorskie ścian, które umożliwią między innymi prace nad wymianą instalacji elektrycznej.

 

 1. W przyszłą Niedzielę będziemy przeżywać Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, który w tym roku poświęcony jest sytuacji chrześcijan w Iraku. Ofiara złożona do puszek zostanie przeznaczona na pomoc „Kościołom w Potrzebie”.

 

 1. Informujemy, że od 27 listopada do 03 grudnia – odbędzie się w naszej parafii kurs przedmałżeński – czyli cykl katechez przygotowujących do sakramentu małżeństwa.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone w tym tygodniu na rzecz parafii oraz za każdy gest pomocy.

 

 1. Życzymy wszystkim dobrej Niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: Edward Szarkiewicz, Jan Skarżyński: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

ks. Jarosław Stoś – proboszcz