XXXII Niedziela Zwykła – 12.11.2017 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.

 

 1. Dzisiaj przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym na Bliskim Wschodzie. Na ten cel będzie przeznaczona ofiara do puszek.

 

 1. W poniedziałek święto Pierwszych Męczenników z Międzyrzecza – patronów naszej diecezji.

 

 1. Spotkanie Rady Parafialnej – 14.11. we wtorek o godz. 19.00.

 

 1. Apostolstwo Pomocy Duszom Czyścowym zapraszamy na spotkanie w środę po Mszy św. wieczornej.

 

 1. W sobotę, 18.11, o godz. 19.00 spotkanie organizacyjno-formacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii św. z Grupy 1 – kl. 3a, 3b, 3c i St. Żagań.

 

 1. W Niedzielę, 19.11, spotkanie formacyjne młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania z Gr. Młodszej – 7 klasy szkoły podst. Rozpoczęcie wspólną Mszą św. o godz. 18.00.

 

 1. 21 listopada po Mszy św. wieczornej we wspomnienie Ofiarowania NMP – spotkanie Zelatorów Żywego Różańca.

 

 1. 22 listopada – z okazji wspomnienia św. Cecylii – patronki śpiewu kościelnego – chór „Magnificat” zaprasza na Mszę św. wieczorną. Po Mszy św. odbędzie uroczyste spotkanie chóru w Domu Katechetycznym.

 

 1. 23 listopada zapraszamy na spotkanie Rady Kościoła w St. Żaganiu o godz. 17.00.

 

 1. Od 26 listopada do 02 grudnia – odbędzie się w naszej parafii kurs przedmałżeński – czyli cykl katechez przygotowujących do sakramentu małżeństwa. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie parafialnej.

 

 1. 2 grudnia w sobotę organizujemy jednodniową pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Grobu w Nysie. W trakcie pielgrzymki – Msza św. w kościele Bożogrobców, nawiedzenie grobu bł. Marii Luizy Merkert, założycielki sióstr Elżbietanek, zwiedzanie bazyliki św. Jakuba oraz skarbca. Zapisy w zakrystii.

 

 1. Przy wyjściu z kościoła do nabycia kalendarze diecezjalne na 2018 r.

 

 1. Kończymy prace przy dachu Domu Katechetycznego. Jeśli ktoś będzie mógł, to prosimy o pomoc w tej sprawie oraz w wymianie drzwi do kościoła przez ofiarę do puszek w przyszłą Niedzielę. Koszt dachu – 60 tys. Koszt drzwi – 10 tys. Mamy uzbierane z różnych źródeł 15 tys. zł.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone w tym tygodniu na rzecz parafii oraz za każdy gest pomocy. Szczególnie dziękujemy Różom Różańcowym za troskę o nasz kościół.

 

 1. Życzymy wszystkim błogosławionej Niedzieli.

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności; śp. Stanisław Waleryszek, Zbigniew Lipiński, Franciszka Jacków. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

ks. Jarosław Stoś – proboszcz