XXXIII Niedziela Zwykła – 19.11.2017 r.

Ogłoszenia parafialne

 

 1. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.

 

 1. We wtorek – wspomnienie Ofiarowania NMP – po Mszy św. wieczornej – spotkanie zelatorów Żywego Różańca oraz konferencja biblijna ks. Jędrzeja o V przykazaniu Dekalogu.

 

 1. W środę – z okazji wspomnienia św. Cecylii – patronki śpiewu kościelnego – chór „Magnificat” zaprasza na Mszę św. wieczorną. Po Eucharystii – uroczyste spotkanie chóru w domu katechetycznym.

 

 1. W czwartek – spotkanie Rady Kościoła w St. Żaganiu o godz. 17.00.

 

 1. W przyszłą Niedzielę – uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – patrona Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu. Tego dnia będziemy gościli kleryka naszego Seminarium z Posługą Słowa. Z tej okazji wyjątkowo – spotkanie Przyjaciół Paradyża w sobotę po Mszy św. wieczornej. Ofiara z tej Niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby wspólnoty seminaryjnej.

 

 1. Przypominamy, że od 26 listopada do 2 grudnia – odbędzie się w naszej parafii kurs przedmałżeński – cykl katechez przygotowujących do sakramentu małżeństwa. Szczegółowy program – w gablocie parafialnej.

 

 1. 2 grudnia, w sobotę organizujemy jednodniową pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Grobu w Nysie. W trakcie pielgrzymki – Msza św. w kościele Bożogrobców, nawiedzenie grobu bł. Marii Luizy Merkert, założycielki sióstr Elżbietanek, zwiedzanie bazyliki św. Jakuba oraz skarbca. Informacje i zapisy w zakrystii.

 

 1. Również 2 grudnia, w sobotę zapraszamy dzieci do Domu Katechetycznego o godz. 10.00 na warsztaty przygotowywania świątecznych kartek Bożonarodzeniowych.

 

 1. Zapraszamy na spotkania Oazy Dzieci Bożych w każdą sobotę o godz. 12:30 w Domu Katechetycznym

 

 1. Kończymy prace przy dachu Domu Katechetycznego. Jeśli ktoś może, to prosimy dzisiaj o pomoc w tej sprawie oraz w wymianie drzwi do kościoła przez ofiarę do puszek.

 

 1. W przyszłym tygodniu rozpoczniemy ze środków otrzymanych od miasta Żagań remont części dachu kościoła – nad kaplicą boczną. Dzięki pomocy miasta został sfinansowany również projekt budowlany na remont całego dachu i elewacji kościoła.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone w tym tygodniu na rzecz parafii.

 

 1. Życzymy wszystkim pięknej i błogosławionej Niedzieli.

 

 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności; śp. Ryszard Jeniec, Lesław Żaba, Emila Ossowska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

ks. Jarosław Stoś – proboszcz